2018-01-25

Projekt Misja MED

16 stycznia odbyły się kolejne zajęcia w ramach projektu współpracy szkoły z Uniwersytetem Medycznym. Tym razem uczestnicy projektu mogli wcielić się w rolę dietetyków, którzy przy pomocy profesjonalnego programu komputerowego układają jadłospis idealnie dostosowany do potrzeb danej osoby. Celem modułu „Poznaj swój skład” było oznaczenie BMI, WHR oraz ilości podstawowych składników chemicznych organizmu z wykorzystaniem adipometru, fałdomierza i urządzenia do impedancji bioelektrycznej.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia na temat krwi, wzbogacone licznymi ciekawostkami o grupach krwi oraz historii i obecnych możliwościach ich oznaczania. Uczestnicy mieli możliwość oznaczenia grup krwi w systemie ABO i Rh. Najbliższe zajęcia dla uczestników projektu odbędą się 13 lutego 2018 r.

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.