2018-02-13

Akcja na rzecz dzieci obciążonych genetycznie

Uczniowie naszej szkoły już po raz czwarty uczestniczyli w akcji na rzecz dzieci obciążonych genetycznie, podopiecznych Zakładu Genetyki Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie kierowanego przez prof. dr. hab. Janusza Kockiego. W imieniu organizatorów składamy serdeczne podziękowania uczniom wszystkich klas gimnazjalnych oraz klasie 1a, 1d, 1f, 2b, 2d, 2e liceum, wychowawcom i rodzicom za przeprowadzenie zbiórki słodyczy i maskotek dla dzieci.

W tym roku zebraliśmy rekordowo ok. 1300 opakowań słodyczy (czekolad, batonów, wafelków, żelków, groszków, ciastek), 270 soków i ok. 12 kg cukierków. Z zebranych darów nasi wolontariusze z klasy 1d oraz 3ga i 3gb przygotowali 300 paczek dla dzieci.

W sobotę 20 stycznia 2018 wolontariusze z klasy 1d oraz 3gb i 2gd bawili się wspólnie z chorymi dziećmi na ,,Balu na … 47 chromosomów” w hali sportowej Uniwersytetu Medycznego. W akcji uczestniczyli także wolontariusze z Kazimierza Wielkiego, Unii i Staszica.

Szczególne podziękowania kierujemy w stronę Mai Marczewskiej z klasy 2gd i jej Rodziny za przygotowanie dla wszystkich dzieci obecnych na balu szczególnych pamiątek w postaci gipsowych aniołków.

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.