2018-02-20

Zwiedzanie Muzeum na Majdanku

W związku z rocznicą wybuchu II wojny światowej wybraliśmy się na teren byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego na Majdanku.

 

Mieliśmy okazję być w miejscach, w których w latach 1941-44 ludzie byli traktowani przez innych ludzi z wyjątkowym okrucieństwem. Pomimo dość późnej godziny przekroczenia bramy Majdanka (na zwiedzanie z powodzeniem można by przeznaczyć cały dzień) udało się nam zobaczyć muzeum i obejrzeć ciekawe wystawy dotyczące historii obozu oraz ludzi różnych narodowości, którzy zostali tam bestialsko wymordowani. Oglądaliśmy zarówno zdjęcia, mapy jak i rzeczy osobiste więźniów. Ze zgrozą patrzyliśmy na narzędzia tortur oraz wszelkie przedmioty służące eksterminacji. Na każdym kroku można było czytać informacje dotyczące historii osób, którym udało się uciec, przetrwać czy doczekać uwolnienia.

Nasz pobyt na Majdanku zakończyła modlitwa przy mauzoleum. Przeżyliśmy wyjątkowo pouczającą i przejmującą  lekcję historii. Zrozumieliśmy z jakimi okrucieństwami musieli zmagać się niewinni ludzie będący ofiarami systemu totalitarnego.

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.