2018-02-20

Wspólne wyjście do kina

26 października wychowankowie internatu wybrali się pod opieką p. Małgosi do kina Bajka na film pt. „Dwie korony” Po drodze odwiedziliśmy piękne Stare Miasto i podziwialiśmy tańczące fontanny.

 

„Naśladuj Chrystusa, kochaj i służ” to słowa Maksymiliana Marii Kolbego , wielkiego Polaka, któremu poświęcony został film. Produkcja Michała Kondrata przybliżyła życiorys świętego i pozwoliła zrozumieć jak ogromną moc daje ufność Bogu. Świętemu Maksymilianowi jako małemu chłopcu objawiła się Matka Boża i od tamtego czasu postanowił on nieprzerwanie służyć Kościołowi. Swoją niezwykła postawą dawał świadectwo wiary niemal na całym świecie. Niech on przeżyje, ja chce pójść za niego” – takimi słowami św. Maksymilian zwrócił się do hitlerowca w obozie w Auschwitz prosząc by ten wydal na śmierć jego zamiast Franciszka Gajowniczka. Widząc ogromne zdziwienie na twarzy Niemca dodał „chcę innym dodać odwagi do życia”. I tak właśnie było – św. Maksymilian razem z pozostałymi więźniami trwał w modlitwie aż do samej śmierci.

Obejrzany film z pewnością na bardzo długo zapisze się w naszej pamięci  i umocni nas w przekonaniu że największym darem jest trwanie blisko Boga – nawet w obliczu śmierci.

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.