2018-02-20

Ogień niepodleglości w Lublinie

Od kilku lat Bursa Szkolna nr 2 w Lublinie organizuje uroczyste zapalenie ognia Niepodległości pod pomnikiem Marszałka Piłsudskiego na Placu Litewskim. Delegacja naszego internatu wzięła udział w tych uroczystościach.

Harcerze ze Zgierza od 2000 roku biorą udział w sztafecie rowerowej, w której wiozą Ogień Niepodległości z Kostiuchnówki na Ukrainie na główne uroczystości Święta niepodległości w Warszawie. Po drodze odwiedzają Lublin by zapalić znicz pod pomnikiem Piłsudskiego i uczcić poległych powstańców. Wraz z nimi i młodzieżą z innych placówek uczestniczyliśmy we Mszy patriotycznej w kościele Matki Bożej Zwycieskiej, skąd przeszliśmy na Plac Litewski pod pomnik Marszałka Piłsudskiego gdzie odbyło się uroczyste przekazanie Ognia.

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.