2018-05-23

Dzień Filozoficzny

15 maja w Biskupiaku odbył się Dzień Filozoficzny. Tradycyjnie, gościliśmy znanych lubelskich filozofów. Zebraliśmy się na auli, aby wziąć udział w trzech wykładach. Profesor dr hab. Jacek Wojtysiak w odpowiadając na tytułowe pytanie „Kim jest człowiek?”, przedstawił nam znane antropologiczne koncepcje, a także poruszył kwestię sporu między naturalizmem a antynaturalizmem. Mogliśmy także zadawać pytania i poszerzać w ten sposób nasze spojrzenie na problem natury człowieka. 

Pan dr Wojciech Lewandowski zmusił nas do myślenia i swoim wykładem wprowadził w świat trudnych pytań, jakie stawia współczesna etyka. Jego wykład pt. „Programowanie moralności” stał się dla nas okazją do poznawania niuansów związanych z kwestami podejmowania decyzji i odpowiedzialności. Wiele osób próbowało szukać rozwiązania postawionych przez Pana doktora problemów i wywiązała się żywa dyskusja. Z wielką radością gościliśmy też Księdza Profesora dr hab. Andrzeja Szostka. Ksiądz Profesor przypomniał nam, dlaczego Sokrates jest nazywany ojcem etyki. Dowiedzieliśmy się o znanych faktach z życia ateńskiego filozofa, a sposób wypowiedzi naszego Wykładowcy sprawił, że byliśmy pod ogromnym wrażeniem nie tylko wiedzy, ale również sposobu jej przekazywania – to była niezwykle interesująca i ubogacająca nas lekcja.

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.