2018-11-13

Jubileusz 100-lecia odzyskania niepodległości

Z okazji wyjątkowej 100. rocznicy odzyskania niepodległości cały tydzień poprzedzający 11 listopada wypełniony był wydarzeniami nawiązującymi do historii Polski. Wszyscy uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę o początkach odrodzonego państwa polskiego w „Turnieju wiedzy o Niepodległej”, obejrzeć przygotowane przez młodzież przedstawienie „O sławie, która nie przebrzmiała…” ilustrujące najważniejsze wydarzenia prowadzące do utraty i odzyskania niepodległości, i widowisko słowno-muzyczne prezentujące ważniejsze utwory patriotyczne „Z pieśnią historyczną przez wieki”.

Odbył się szkolny turniej debat oksfordzkich, którego tezy związane były z odzyskaniem niepodległości. W finale uczniowie dyskutowali na temat „Plebiscyty z 1920 i 1921r. okazały się porażką dla Polski”. Zainteresowani uczniowie mogli wziąć udział w patriotycznym karaoke śpiewając pieśni historyczne i narodowe. Odbył się także bieg sztafetowy na 25km symbolizujących 25-lecie naszej szkoły, a pobiegło w nim stu uczniów dla upamiętnienia 100 lat Niepodległej. W setną rocznicę powstania pierwszego rządu polskiego grupa uczniów rozdawała treść jego manifestu na korytarzach szkolnych, a następnie ten manifest został odczytany na auli. Ostatnim elementem przygotowań do święta narodowego był polonez odtańczony na korytarzach szkolnych przez uczniów i nauczycieli. Wszystkie przedsięwzięcia przygotowywały uczestników do oficjalnych obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przypominając nie zawsze znane i nie do końca pamiętane wydarzenia historyczne. Były też niezwykłą okazją budowania wspólnoty szkolnej dzięki zaangażowaniu wielu osób w przygotowanie i przeprowadzenie poszczególnych wydarzeń. Wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy przyczynili się to stworzenia niezwykłej atmosfery niezwykłego święta serdecznie dziękujemy.

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.