2018-12-01

Dni językowe 2018

W dniach 27-29 listopada w szkole odbyła się kolejna edycja Dni Językowych. Nasi uczniowie uczestniczyli w spotkaniach z gośćmi z Indii, Tajlandii, Chin i USA, w warsztatach tłumaczeniowych z j. angielskiego i grach językowych z j. niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego i rosyjskiego prowadzonych przez studentów Instytutu Lingwistyki Stosowanej UMCS. Dr. Paweł Aleksandrowicz z UMCS poprowadził wykład/warsztat z tłumaczenia audiowizualnego.

Odbyły się konkursy realioznawcze: drużynowy dla uczniów klas drugich liceum wygrany przez drużynę z 2B oraz kahoot dla klas gimnazjalnych i pierwszych liceum. Na zakończenie miał miejsce dwuczęściowy spektakl będący połączeniem różnorodnych międzynarodowych programów telewizyjnych i wersją muzycznego pokazu talentów. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych Dni Językowych i ich uczestnikom dziękujemy i zapraszamy na kolejne w przyszłym roku szkolnym.

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.