2018-12-14

Turniej Debat Historycznych IPN

5 grudnia dwie drużyny z naszej szkoły wyruszyły na turniej debat oksfordzkich do Krakowa, organizowany przez IPN. Następnego dnia rozpoczęły się zmagania na etapie grupowym w dwóch turach (porannej i popołudniowej), czyli eliminacje do fazy pucharowej. Nasi uczniowie trafili do tury popołudniowej, więc debatowali na 3 przygotowane tezy dotyczące irredenty, Bitwy Warszawskiej i traktatu ryskiego. Obu drużynom udało się przejść do fazy pucharowej, zyskując po 1 zwycięstwie na koncie. 

Następnego dnia rozpoczęły się walki debatanckie o miejsca w finale i zwycięstwo. Drużyna z klasy 1C w składzie (w kolejności mówców): Aleksandra Michoń, Weronika Boruń, Jan Podraza, Wiktoria Janiszewska odpadła w 1/8 finałów, zyskując tym samym 5 miejsce w turnieju, zaś drużyna z klasy 3C w składzie (w kolejności mówców): Katarzyna Kliszcz, Dominik Janowski, Natalia Dziedzic, Antoni Zalewski wygrała dwie kolejne debaty i odpadła w trzeciej (półfinale), zdobywając 3 miejsce w turnieju. Ponadto Antoni i Dominik zdobyli nagrody najlepszych mówców spośród uczestników z całej Polski. Mimo że wszystko działo się bardzo szybko, udało się także znaleźć chwilę na spacer po Starym Mieście i Wawelu.

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.