2019-01-08

Spotkanie w IPN

14 grudnia 2018 roku pod opieką Pani Małgosi Mazurek grupa internacka i kilku uczniów z naszej szkoły wybrało się na spotkanie do Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie. 

Spotkanie miało na celu zaprezentowanie okolicznościowej monety wydanej przez Narodowy Bank Polski. Moneta upamiętnia Majora Hieronima Dekutowskiego ps. „Zapora” w roku 100-lecia jego urodzin. Na spotkanie przybył również jeden z żyjących jeszcze żołnierzy Dekutowskiego Pan Marian Pawełczak ps. „Morwa”. W drugiej części spotkania wysłuchaliśmy wykładu na temat poszukiwań mogił pomordowanych Żołnierzy Niezłomnych na cmentarzu Powązkowskim w kwaterze „Ł” tak zwanej Łączce. Po wykładzie wszyscy uczestnicy udali się na poczęstunek, podczas którego wywiązały się krótkie rozmowy z kombatantami i zaproszonymi gośćmi. Po zakończeniu nasza grupa zorganizowała prywatne spotkanie z Panem Marianem Pawełczakiem.

Źródło zdjęć: Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.