2019-09-02

Wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2019-2020

2 września w Biskupiaku odbyła się uroczysta wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2019/2020 organizowana przez Lubelskiego Kuratora Oświaty p. Teresę Misiuk i Wojewodę Lubelskiego p. Przemysława Czarnka. Wraz z zaproszonymi gośćmi: kombatantami II wojny światowej, lubelskimi parlamentarzystami i przedstawicielami samorządu, przedstawicielami lubelskich szkół i uczelni uczestniczyliśmy we mszy św. w Archikatedrze Lubelskiej, której przewodniczył abp Stanisław Budzik. Uczniowie klas pierwszych naszego liceum złożyli ślubowanie. 

transmisję Mszy świetej z Archikatedry można zobaczyć tutaj.

 

Następnie przeszliśmy do szkoły zatrzymując się przy Zamku Lubelskim i składając kwiaty w hołdzie ofiarom wojny i upamiętniając więźniów Zamku związanych z naszym liceum. Oficjalne spotkanie w szkole rozpoczynające nowy rok szkolny zostało poprzedzone krótką częścią artystyczną odwołującą się do historii Polski. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w tej uroczystości, a naszym uczniom i nauczycielom życzymy sukcesów w całym roku szkolnym.

 

 

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.