2019-09-09

Wojewódzki Stół Edukacyjny

4 września 2019 roku o godzinie 11 w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się posiedzenie Lubelskiego Okrągłego Stołu Edukacyjnego organizowanego przez Lubelskie Kuratorium Oświaty we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej. W obradach poświęconych problemom edukacji uczestniczyło w Lublinie około 50 osób ze środowisk związanych z oświatą, m.in. pedagodzy i dyrektorzy szkół, samorządowcy, naukowcy, działacze społeczni i uczniowie. Z ramienia Parlamentu Dzieci i Młodzieży Województwa Lubelskiego uczniów reprezentował nasz uczeń Lukas Kasica z klasy II B.
 
Zabrał głos w posiedzeniu postulując m. in. rozszerzenie nauki zdobywania kompetencji miękkich w szkole oraz zmiany w podstawie programowej historii polegające na większym nacisku na naukę historii Polski oraz regionu, oraz zwrócił uwagę na konieczność możliwości osiągania optymalnego samorozwoju przez uczniów naszego województwa niezależnie od miejsca zamieszkania i rodzaju szkoły.
I jako jedyny otrzymał gorące brawa od wszystkich zgromadzonych na sali Gości za odwagę i jakość przedstawionych postulatów :-)

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.