2016-01-28

Boski Tydzień

W dniach 22 - 27 listopada odbył się w Internacie Biskupiaka "Tydzień radości ze Świętym Janem Bosko".

Dedykowany był on osobie Św. Jana Bosko, autora systemu wychowania opartego na trzech filarach - Radość, Nauka i Pobożność.

W niedzielę mieszkańcy byli zaproszeni na koncert. W poniedziałkowy wieczór odbył się mecz piłki siatkowej o Nagrodę Kierownika Internatu. Wtorkowe popołudnie młodzież spędziła bawiąc się na lodowisku z P. Olgą.

Środa była dniem, w którym mieszkańcy internatu mogli zapoznać się z życiorysem św. Jana Bosko poprzez udział w projekcji filmu. Film ukazywał losy włoskiego Świętego, trudy i radości jego życia, wielką miłość i troskę do otaczającej go młodzieży oraz bezgraniczną ufność w plany Boga.

W czwartek wieczorem grupa chętnych  wychowanków udała się do Chatki Żaka, aby tam być uczestnikami "Impro- Meczu" czyli starcia dwóch drużyn kabaretowych w pojedynku na improwizacje. Tematykę wystąpień określały kolejne konkurencje.

Każdego dnia Boskiego tygodnia mieszkańcy losowali jedną myśl Świętego Jana Bosko oraz osobę ze wspólnoty internackiej, którą w szczególny sposób polecali w modlitwie podczas wieczornego Apelu.

Zaplanowane atrakcje pozwoliły nam na przeżycie tygodnia w radości, zgodnie z zamysłem Świętego wychowawcy młodzieży.

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.