"W demokracji wolno

głupcom głosować,

w dyktaturze wolno

głupcom rządzić"

Bertrand Russell

 

"Demokracja jest najgorszą

formą rządów, z wyjątkiem

tych wszystkich form, które

już zostały kiedyś wypróbowane"

Winston Churchill

 

W dniach 8-9 marca 2016r. już po raz czwarty w naszej szkole odbyły się modelowe obrady ONZ, szerzej znane jako BisqMUN. Tegoroczne posiedzenie zapowiadało się naprawdę bardzo interesująco. Na szczęście delegaci nie zawiedli. W komisjach i na zgromadzeniu ogólnym dyskutowano o kryzysie migracyjnym w Europie i dostępie krajów Bliskiego i Dalekiego Wschodu do broni jądrowej.

W dniach 11-12 marca 2015r. odbyła się trzecia edycja Biskupiak Model United Nations. Debatowano nad problemami konfliktu zbrojnego na Ukrainie oraz agresywnej ekspansji radykalnego islamu. W efekcie powstały dwie rezolucje, mające na celu pokojowe rozstrzygnięcie tych kwestii. W obradach wzięło udział 48 delegatów z 24 państw pod kierownictwem Sekretariatu w składzie: Kacper Adamczyk (1C), Kacper Ciemiński (1C), Marta Korbel (2A), Agnieszka Lis (3B), Michał Maciąg (2B), Aleksander Trubiłowicz (2B).

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.