Gala laureatów międzyszkolnego konkursu geograficznego “Wędrujemy po mapie świata”

W dniu 20 kwietnia 2012 w auli naszej szkoły odbyło się uroczyste podsumowanie III edycji Międzyszkolnego Konkursu Geograficznego o zasięgu wojewódzkim „Wędrujemy po mapie świata”, zorganizowanego przez XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Lublinie.

Spotkanie rozpoczął Dyrektor szkoły Ksiądz mgr Mirosław Zając, który złożył gratulacje zwycięzcom. Tytuł laureata zdobyło 45 uczniów (wszyscy, którzy uzyskali co najmniej 85% punktów możliwych do zdobycia).

Ksiądz Dyrektor życzył wszystkim, którzy dobrze poznali tajniki wędrówki po mapie świata aby tak samo potrafili wędrować po mapie życia. Ksiądz Mirosław Zając odczytał również list od Lubelskiego Kuratora Oświaty mgr Krzysztofa Babisza. W liście tym Pan Kurator złożył gratulacje laureatom konkursu a także organizatorom i z uznaniem podkreślił sukces tego przedsięwzięcia.

W trakcie Gali Konkursowej wszyscy laureaci poznali ilość punktów, którą uzyskali. Otrzymali dyplomy i nagrody książkowe lub atlasy geograficzne. Dyplomy wręczono również nauczycielom – opiekunom merytorycznym laureatów. Wszyscy dostali drobne upominki. Ponadto dyplomy przyznano uczniom, którzy nie zostali laureatami ale uzyskali bardzo dobry wynik tzn. 56 – 63 pkt. ( co najmniej 75% a mniej niż 85% ).

Znane są już nazwiska laureatów, którzy zdobyli najwięcej punktów:

I miejsce:

 • Misiurek Krystian - z Gimnazjum nr 18 im. Macieja Rataja w Lublinie

II miejsce:

 • Adamczyk Weronika - z Gimnazjum nr 11 im. por. mar. M.T. Mokrskiego w Lublinie
 • Iskra Piotr - z Gimnazjum nr 15 im. Jana Pawła II w Lublinie
 • Mikulska Katarzyna - z Gimnazjum nr 11 w Lublinie
 • Sobczyński Daniel - z Publicznego Gimnazjum nr 4 w ZSO nr 1 im. KEN w Puławach

III miejsce:

 • Gadomska Katarzyna - z Gimnazjum nr 3 im. Noblistów Polskich w Świdniku
 • Malec Agnieszka - z Gimnazjum w ZS im. H. Babisz w Bystrzejowicach Pierwszych
 • Sadurska Michalina - z Publicznego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Garbowie

Laureaci z największą ilością punktów otrzymali nagrody rzeczowe:

 • I miejsce - turystyczny odbiornik GPS
 • II miejsce - odtwarzacze Mp3
 • III miejsce - ekspozytory z lewitującym globusem

W czasie spotkania podsumowującego konkurs uczennica z klasy II D z XXI LO: Wioletta Palak przedstawiła interesującą prezentację z wyprawy do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Konkurs był finansowany przez XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. St. Kostki w Lublinie. Atlasy geograficzne zostały ufundowane przez wydawnictwo Nowa Era.

Wszystkim jeszcze raz serdecznie GRATULUJEMY!!!

 

Zapraszamy do galerii zdjęć:

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.