Gala konkursowa IV edycji Międzyszkolnego Konkursu Geograficznego “Wędrujemy po mapie świata”

W dniu 26 kwietnia 2013 r. w auli naszej szkoły odbyło się uroczyste podsumowanie IV edycji Międzyszkolnego Konkursu Geograficznego o zasięgu wojewódzkim dla gimnazjalistów „Wędrujemy po mapie świata”, zorganizowanego przez XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Lublinie. Tegoroczna edycja konkursu została objęta HONOROWYM PATRONATEM LUBELSKIEGO KURATORA OSWIATY Pana mgr Krzysztofa Babisza.


Spotkanie rozpoczął Dyrektor szkoły Ksiądz mgr Grzegorz Strug, który złożył gratulacje laureatom i podziękował uczniom oraz nauczycielom geografii z województwa lubelskiego za zainteresowanie tym konkursem. Ksiądz Dyrektor podziękował również tym, którzy byli zaangażowani w organizację i przeprowadzenie konkursu a także sprawdzanie i weryfikowanie prac .
Ksiądz mgr Grzegorz Strug życzył uczniom, którzy dobrze poznali tajniki wędrówki po mapie świata aby w przyszłości mogli wędrować nie tylko po mapie ale również mieli możliwość realizować marzenia i urzeczywistniać wirtualne poznawanie świata.
Na Gali Konkursowej była obecna przedstawicielka Kuratorium Oświaty w Lublinie Pani mgr Barbara Bakuniak. Pani Wizytator w swoim wystąpieniu, gratulując organizatorom konkursu podkreśliła, że przedsięwzięcie to zapisało się już na stałe w kalendarzu działań edukacyjnych. Zwracając się do młodzieży życzyła im sukcesów w nauce i konsekwencji w realizacji marzeń.
W trakcie Gali Konkursowej Pani Wizytator i Ksiądz Dyrektor wręczyli laureatom dyplomy i nagrody książkowe. Dyplomy wręczono również nauczycielom – opiekunom merytorycznym uczniów. Wszyscy dostali drobne upominki.
Tytuł laureata zdobyło 54 uczniów ( wszyscy, którzy uzyskali ponad 85 % punktów możliwych do zdobycia).
Dyplomy przyznano uczniom, którzy nie zostali laureatami ale uzyskali bardzo dobry wynik tzn. 53 – 59 pkt. ( co najmniej 75% a mniej niż 85% ).
Znane są już nazwiska laureatów, którzy zdobyli najwięcej punktów:
I miejsce: Michalina Sadurska z Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Garbowie
II miejsce: Piotr Bielak z Gimnazjum nr 3 im. Noblistów Polskich w Świdniku
Hubert Turski z Prywatnego Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Lublinie
III miejsce: Żaneta Nieścior z Gimnazjum Publicznego w Suścu.
Laureaci z największą ilością punktów otrzymali nagrody rzeczowe:
I miejsce – turystyczny odbiornik GPS
II miejsce – odtwarzacze Mp3
III miejsce – pendrive
W czasie spotkania podsumowującego konkurs uczennica z klasy II A z XXI LO: Katarzyna Motyka przedstawiła prezentację i swoje wrażenia z wyjazdu do krajów Europy Południowej.
Na zakończenie Gali Konkursowej uczennica klasy II B z naszego LO Kinga Kliszcz zaśpiewała utwór Anny Marii Jopek – „Ale jestem”.
Następnie zaproszono wszystkich gości na słodki poczęstunek.
Konkurs był sponsorowany przez XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. St. Kostki w Lublinie.

Wszystkim jeszcze raz serdecznie GRATULUJEMY!!!

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.