Gala konkursowa V edycji Międzyszkolnego Konkursu Geograficznego “Wędrujemy po mapie świata”

W dniu 11 kwietnia 2014 r. w auli naszej szkoły odbyło się uroczyste podsumowanie V edycji Międzyszkolnego Konkursu Geograficznego o zasięgu wojewódzkim dla gimnazjalistów „Wędrujemy po mapie świata”, zorganizowanego przez XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki w Lublinie. Tegoroczna edycja konkursu została objęta HONOROWYM PATRONATEM LUBELSKIEGO KURATORA OŚWIATY Pana mgr Krzysztofa Babisza.

Spotkanie rozpoczął Dyrektor szkoły Ksiądz mgr Grzegorz Strug, który złożył gratulacje laureatom i podziękował uczniom oraz nauczycielom geografii z województwa lubelskiego za zainteresowanie tym konkursem. Ksiądz Dyrektor podziękował również tym, którzy byli zaangażowani w organizację i przeprowadzenie konkursu a także sprawdzanie i weryfikowanie prac .

Ksiądz mgr Grzegorz Strug życzył uczniom, którzy dobrze poznali tajniki wędrówki po mapie świata aby w przyszłości mogli wędrować nie tylko po mapie ale również mieli możliwość realizować marzenia i poznawać świat poprzez podróżowanie w rzeczywistości.. Ksiądz Dyrektor nawiązał do postaci wybitnego Polaka - Jana Pawła II oraz Jego wędrówek po świecie i drogowskazów jakie dawał nam na wartościowe życie.

Na Gali Konkursowej była obecna przedstawicielka Kuratorium Oświaty w Lublinie- Wicekurator Pani mgr Anna Szczepińska. Pani Wicekurator w swoim wystąpieniu, gratulując laureatom sukcesu podkreśliła, że nawet w dzisiejszych skomputeryzowanych czasach umiejętność czytania tradycyjnych map i ich znajomość są bardzo ważne i potrzebne w życiu.

W trakcie Gali Konkursowej Pani Wicekurator i Ksiądz Dyrektor wręczyli laureatom dyplomy i nagrody książkowe. Dyplomy wręczono również nauczycielom – opiekunom merytorycznym uczniów. Wszyscy dostali drobne upominki.

Tytuł laureata zdobyło 39 uczniów ( wszyscy, którzy uzyskali ponad 85 % punktów możliwych do zdobycia). Dyplomy przyznano uczniom, którzy nie zostali laureatami ale uzyskali bardzo dobry wynik tzn. 53 – 59 pkt. ( co najmniej 75% a mniej niż 85% ).

Znane są już nazwiska laureatów, którzy zdobyli najwięcej punktów:

  • I miejsce: Michalina Sadurska z Gimnazjum Publicznego im. Jana Pawła II w Garbowie
  • II miejsce: Mateusz Stasiak z Gimnazjum nr 6 w ZSO nr 4 w Lublinie
  • III miejsce: Natalia Jurecka z Gimnazjum nr 3 im. Noblistów Polskich w Świdniku, Damian Kramek z Gimnazjum w Józefowie nad Wisłą, Michał Szałaj z Gimnazjum nr 6 w ZSO nr 4 w Lublinie

Laureaci z największą ilością punktów otrzymali nagrody rzeczowe:
I miejsce – aparat fotograficzny
II miejsce – dysk przenośny
III miejsce – pendrivy

W czasie spotkania podsumowującego konkurs uczeń z klasy I E z XXI LO: Jan Kocowski przedstawił prezentację i swoje wrażenia z wyjazdów zagranicznych z Zespołem Pieśni i Tańca „Lublin” im. W. Kaniorowej. Janek wspominał wyprawę na Cypr, do Macedonii a w szczególności na Tajwan. Na zakończenie Gali Konkursowej uczennica klasy IIIB z naszego LO Kinga Kliszcz zaśpiewała piosenkę: Pharella Williamsa „Happy”. W czasie uroczystości zostały wykonane zdjęcia fotograficzne przez uczniów z XXI LO : Agnieszkę Ponikiewską z kl. I D i Piotra Poleszczuka z kl. II E. Następnie zaproszono wszystkich gości na słodki poczęstunek.

Konkurs był sponsorowany przez XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. St. Kostki w Lublinie.

Wszystkim jeszcze raz serdecznie GRATULUJEMY!!!

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.