Witajcie na stronie Biskupiaka!

 

Zapraszamy do korzystania z naszej witryny internetowej.

Mamy nadzieję, że dostępne informacje i materiały pomogą

jak najpełniej zapoznać się z życiem i ofertą naszej szkoły.

 

Aktualności

W dniu 21.01.2017 r. wyjechaliśmy na kolejną edycję obozu zimowego organizowanego przez UKS Biskupiak razem z naszymi opiekunami. Podczas zimowiska mieliśmy możliwość nauczyć się jazdy na nartach i snowboardzie. Uczestnicy zostali przydzieleni do poszczególnych opiekunów tworząc grupy: początkującą, która zaczynała swoją przygodę z sportami zimowymi, średnio zaawansowaną i zaawansowaną.

Co roku nadchodzi czas, gdy karnawał jest w pełni. Jeśli nie trwają wtedy ferie, można śmiało uznać, że jest to oznaka zbliżającego się balu w Kiełczewicach lub klasówki z matmy. Jako że poprzednia sobota spełniała wszystkie te warunki, przewidywania sprawdziły się i grupa wolontariuszy z naszej szkoły udała się na wspomnianą wcześniej imprezę (bynajmniej nie chodzi tu o sprawdzian).

Kolejna edycja tej popularnej w naszej szkole imprezy już za nami. W tym roku rozpoczęliśmy z wielkim hukiem - i to dosłownie, gdyż prezentacja uzbrojenia piechoty nowożytnej zakończyła się pokazem z wystrzału muszkietów przed szkołą. Jak się okazało, załadowanie broni zajmuje trochę czasu i cierpliwości, ale efekt chyba nikogo z marznących obserwatorów nie rozczarował. Pokaz uzbrojenia i fechtunku wraz z omówieniem przygotował dla nas pan Jerzy Pędowski wraz z synem Jankiem (1gC).

W imieniu organizatorów ,,Akcji na rzecz dzieci obciążonych genetycznie” podopiecznych Zakładu Genetyki Klinicznej Uniwersytetu Medycznego serdecznie dziękuję wszystkim wychowawcom, nauczycielom, rodzicom oraz uczniom, którzy wsparli naszą akcję.

Podczas zbiórki przeprowadzonej w poszczególnych klasach zebraliśmy 652 sztuki różnych słodyczy, 130 maskotek oraz kupiliśmy 500 sztuk soczków do paczek mikołajowych dla dzieci. Nasi wolontariusze z klasy 3ga uczestniczyli w piątek 3 lutego w przygotowaniu paczek dla 300 dzieci. W sobotę 4 lutego wspólnie z 10 wolontariuszami z 3ga, 3gb, 3gc, 1gd, 1B bawiliśmy się podczas ,,Balu na…47 chromosomów” w hali sportowej Uniwersytetu Medycznego.

Koordynator akcji w szkole

Marzena Turek

Zapraszam uczniów gimnazjum, głównie  klas trzecich, zainteresowanych ekologią do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Poleskim Parku Narodowym. Etap szkolny konkursu odbędzie się w piątek 17 marca 2017 o godzinie 14.45  w sali 313.

Zgłoszenia uczniów chętnych do udziału w konkursie przyjmuje do dnia 14 marca 2017 nauczyciel biologii Marzena Turek. Do etapu okręgowego zostaje zakwalifikowanych 3 uczniów , którzy uzyskają najwyższe wyniki na etapie szkolnym. W załączniku znajduje się regulamin konkursu.

zał. regulamin

Uczennica Magdalena Wnuk (3D) zakwalifikowała się do drugiego etapu Olimpiady z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

W dniu 10.02.2017 r. organizowany jest wyjazd na narty/snowboard do Bałtowa. Informacje i zapisy u nauczycieli wychowania fizycznego do dnia 7.02.2017 r. Ilość miejsc ograniczona.

Tomasz Durda z klasy IIB zakwalifikował się do zawodów drugiego stopnia LXVIII Olimpiady Matematycznej. Gratulacje !

W inauguracyjnej edycji Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów, reprezentowanej licznie  przez naszych, uczniów odnieśliśmy spektakularny sukces. Pięciu naszych młodych historyków: Jakub Szulej (2gA), Franciszek Maciuk i Ignacy Grabowski (3gC) oraz Adam Suraj i Michał Kuźmicz (3gD) awansowało do etapu centralnego, który odbędzie się na początku marca w Warszawie. Będą oni jedynymi przedstawicielami naszego województwa w tej imprezie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Uczeń klasy 3E Bartosz Rodak awansował do finału IX edycji ogólnopolskiego konkursu "Elektron" organizowanego przez Politechnikę Wrocławską. Bartosz zdobył 55 punktów na 60 możliwych pokonując ponad 600 uczestników z całej Polski. W konkursie należało wykazać się wiedzą z zakresu informatyki, fizyki, telekomunikacji oraz elektrotechniki. Gratulujemy i życzymy sukcesu w finale.

Archiwum aktualności

Kalendarium 

Luty 2017
Po Wt Sr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          
Piętnaścioro naszych uczniów uczestniczyło w trójetapowych warsztatach zorganizowanych przez Fundację Teatrikon. Pierwsza część projektu była wizytą w Starym Browarze, a jej efektem i ciągiem dalszym powstanie i obróbka

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.