Witajcie na stronie Biskupiaka!

 

Zapraszamy do korzystania z naszej witryny internetowej.

Mamy nadzieję, że dostępne informacje i materiały pomogą

jak najpełniej zapoznać się z życiem i ofertą naszej szkoły.

 

Aktualności

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 dla uczniów gimnazjum rozpocznie się mszą św. w kaplicy szkolnej 22 czerwca o godzinie 11:00.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018 dla uczniów liceum rozpocznie się mszą św. w kaplicy szkolnej 22 czerwca o godzinie 9:00.

Spotkanie Prezydenta Miasta z laureatami i finalistami olimpiad, turniejów i konkursów ze szkół ponadgimnazjalnych Spotkanie Prezydenta Miasta Lublin p. Krzysztofa Żuka z laureatami i finalistami ogólnopolskich olimpiad, turniejów i konkursów ze szkół ponadgimnazjalnych odbyło się 13 czerwca 2018 r. W tym roku szkolnym nasze liceum zajęło IV miejsce w Lublinie, a nasi uczniowie zdobyli 20 tytułów laureata lub finalisty. Serdecznie gratulujemy nagrodzonym i ich opiekunom naukowym!

14 czerwca 2018r. grupa teatralna klasy 1C przedstawiła szkolnej publiczności adaptację sztuki Friedricha Dürrenmatta "Wizyta starszej pani". Aktorzy zebrał zasłużone oklaski za efektownie i dojrzale opowiedzianą historię o zemście, moralności, chciwości i obłudzie. Zapraszamy do galerii zdjęć.

5 czerwca 2018r. w szkolnej auli odbył się koncert charytatywny dla Ali Mazurek, która po wypadku samochodowym, w śpiączce, przebywa w klinice „Budzik”. Wydarzenie przygotowali przyjaciele Ali, którzy razem z nią ukończyli nasze gimnazjum, a zebrane w trakcie koncertu 1500 zł. zostało przekazane na jej leczenie i rehabilitację. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy podjęli trud organizacyjny, tym, którzy wystąpili na koncercie i tym, którzy przyszli go obejrzeć, za każde wsparcie okazane Ali i jej rodzinie.

5 czerwca 2018r. nasi gimnazjaliści mieli okazję posłuchać wierszy i piosenek streszczających historię Polski w wykonaniu swoich rówieśników i nieco młodszych członków Polskiego Teatru Młodzieżowego MODERNPOL z Żytomierza. Był to spektakl przygotowany z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę we współpracy z Fundacją Pomocy Szkołom Polskim na Wschodzie.

24 i 25 maja 2018r. na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbyła się Gala Podsumowania Konkursów Przedmiotowych i Tematycznych organizowanych w roku szkolnym 2017/2018 przez Lubelskiego Kuratora Oświaty i Lubelski Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Wzięło w niej udział naszych 37 gimnazjalistów, którzy zdobyli 43 tytuły laureata. Bardzo serdecznie wszystkim gratulujemy!

Patryk Baliński i Krzysztof Podstawka z klasy IIB, Krystian Kosiarski z IIIB i Damian Baliński z IIIE zostali finalistami IX Mistrzostw Polski w Grach Matematycznych i Logicznych. Gratulacje !

15 maja w Biskupiaku odbył się Dzień Filozoficzny. Tradycyjnie, gościliśmy znanych lubelskich filozofów. Zebraliśmy się na auli, aby wziąć udział w trzech wykładach. Profesor dr hab. Jacek Wojtysiak w odpowiadając na tytułowe pytanie „Kim jest człowiek?”, przedstawił nam znane antropologiczne koncepcje, a także poruszył kwestię sporu między naturalizmem a antynaturalizmem. Mogliśmy także zadawać pytania i poszerzać w ten sposób nasze spojrzenie na problem natury człowieka. 

Archiwum aktualności

Kalendarium 

Czerwiec 2018
Po Wt Sr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
Piętnaścioro naszych uczniów uczestniczyło w trójetapowych warsztatach zorganizowanych przez Fundację Teatrikon. Pierwsza część projektu była wizytą w Starym Browarze, a jej efektem i ciągiem dalszym powstanie i obróbka

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.