Witajcie na stronie Biskupiaka!

 

Zapraszamy do korzystania z naszej witryny internetowej.

Mamy nadzieję, że dostępne informacje i materiały pomogą

jak najpełniej zapoznać się z życiem i ofertą naszej szkoły.

 

Aktualności

17 marca 2018 r. XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki gościło 415 gimnazjalistów, dla których mróz i śnieg nie stanowiły przeszkody, aby przystąpić do konkursu matematycznego organizowanego przez naszą szkołę. 

Zespół Szkół im. św. Stanisława Kostki „Biskupiak” zaprasza uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursie – grze ulicznej: „ Lublin w czasie odzyskiwania niepodległości (1914-20).” Konkurs odbędzie się w dniu 24 kwietnia 2018 r. w godz. 10 – 14. Rozpoczęcie i zakończenie konkursu będzie miało miejsce w gmachu Biskupiaka przy ulicy ks. Michała Słowikowskiego 6. Pierwsza nagroda dla zwycięskiego zespołu to wycieczka do Strasburga, ufundowana przez pana prof. Mirosława Piotrowskiego, posła do Parlamentu Europejskiego. Ze względów organizacyjnych przewidujemy udział 14 drużyn. Zespół powinien składać się z 3 uczniów i opiekuna. W konkursie mogą wziąć udział osoby, które ukończyły 14 rok życia. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Prosimy kierować je na adres: biskupiakgramiejska@gmail.com

Załączniki:
Zaproszenie
Regulamin Gry Miejskiej
Zgoda opiekuna prawnego

Z okazji Dnia św. Patryka klasy 2C i 1F wzięły udział w wykładach i warsztacie języka irlandzkiego w ramach Dnia Celtyckiego organizowanego przez Instytut Filologii Angielskiej KUL. Natomiast poniedziałek 19 marca był zielonym dniem w szkole, a okolicznościowe elementy historii i kultury Irlandii pojawiły się na lekcjach angielskiego.

Z radością informujemy, że Michał Kłębukowski uczeń klasy IIIE zajął I miejsce, a Maciej Górka z klasy IIIB zdobył wyróżnienie w VII Konkursie Wiedzy o Rosji (Język – Kultura – Historia – Realia) organizowanym przez Instytut Filologii Słowiańskiej KUL. Honorowy patronat nad nim objął Dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych. Konkurs odbył się 16 marca. Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy!

Zosia Jaworska z kl. 2gd zdobyła 3 miejsce w konkursie plastycznym „MOJE PI” w kategorii klas 2 i 3 gimnazjów, który odbył się w ramach Dnia Liczby Pi (14.03.2018 r.) na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS. Organizatorem Konkursu było Koło Dydaktyków MaFiI funkcjonujące przy wydziale. Temat prac stanowiła liczba Pi widziana oczami uczestników. GRATULUJEMY.

14 marca, w Dniu Liczby Pi matematyka wyszła na schody i korytarze szkoły. Oprócz okolicznościowych dekoracji, odbył się również quiz dla gimnazjalistów ze znajomości ciekawostek matematyczno-historycznych. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Jak co roku, na przełomie zimy i wiosny, uczniowie Biskupiaka mogli uczestniczyć w Dniach Historycznych. Stałym punktem programu są pokazy rekonstrukcji historycznych. Pierwszego dnia aulę wypełnił szczęk mieczy i chrzęst zbroi. To p. Jerzy Pędowski z synem Jankiem, pasjonatem historii, prezentowali uzbrojenie średniowiecznego rycerza. Pokaz był dynamiczny: poza opisem rycerskiego życia i wyposażenia doszło do walki na miecze, a także do sprawdzianu wytrzymałości pancerza. 

Zapraszamy na koncert charytatywny „Największa jest miłość”, który odbędzie w auli szkoły, w piątek, 16 marca o godz. 16.30. Koncert tworzą uczniowie oraz nauczyciele „Biskupiaka”. Wydarzeniu towarzyszyć będzie kiermasz ozdób wielkanocnych. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc Syrii za pośrednictwem Caritas Archidiecezji Lubelskiej.

Miło nam poinformować, że do tegorocznej edycji Konkursu Matematycznego organizowanego przez nasze liceum zgłosiło się 532 uczniów z 60 szkół w województwa lubelskiego i jedna szkoła z Ukrainy. Nasza oferta cieszy się niegasnącym zainteresowaniem uczniów, nauczycieli i rodziców. W rozwinięciu  wiadomości prezentujemy szkoły, które zgłosiły swoich zawodników do rozgrywek matematycznych w najbliższą sobotę (17 marca o godz. 10.00).

Archiwum aktualności

Kalendarium 

Marzec 2018
Po Wt Sr Cz Pi So Ni
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Piętnaścioro naszych uczniów uczestniczyło w trójetapowych warsztatach zorganizowanych przez Fundację Teatrikon. Pierwsza część projektu była wizytą w Starym Browarze, a jej efektem i ciągiem dalszym powstanie i obróbka

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.