Witajcie na stronie Biskupiaka!

 

Zapraszamy do korzystania z naszej witryny internetowej.

Mamy nadzieję, że dostępne informacje i materiały pomogą

jak najpełniej zapoznać się z życiem i ofertą naszej szkoły.

 

Aktualności

Studniówka 2019 - część I

Studniówka 2019 - część II

Informujemy, że w czasie ferii, sekretariat czynny jest w godz. 8.00 - 14.00.

31 stycznia 2019 r. w auli szkoły, odbył się koncert charytatywny „Cudze chwalicie, swego nie znacie”, adresowany do Rodziców oraz całej społeczności „Biskupiaka”.  Idea wsparcia, za pośrednictwem  Fundacji Świętego Mikołaja, funduszu stypendialnego dla uzdolnionej młodzieży naszej szkoły, zgromadziła na scenie uczniów gimnazjum i liceum. Dziękujemy wszystkim uczestnikom. Jak co roku, dostarczyliście nam wielu wzruszeń. 

W dniach 6-7 stycznia odbyła się kolejna edycja Modelowych Obrad ONZ w Biskupiaku. Delegaci omawiali kwestie kolonizacji Marsa i wykorzystania zasobów Antarktydy oraz cyberterroryzmu. Przygotowane rezolucje podlegały licznym poprawkom, ale w końcu zostały przegłosowane i przyjęte przez Zgromadzenie Ogólne. Tegoroczny, siódmy, BisqMUN przeszedł do historii.

Za nami już 7. edycja naszych ProPsów, czyli VII Dni Profilaktyczno-Psychologicznych. Tradycyjnie odbyły się wykłady interakcyjne przeznaczone dla szerszej grupy odbiorców i warsztaty dla zainteresowanych uczniów. Podczas wykładów poruszaliśmy się w temacie współpracy, integracji i o warunkach naszego efektywnego uczestnictwa w obu tych obszarach. Dziękujemy naszym gościom-wykładowcom:

W dniu 25 stycznia 2018 r. (piątek) o godzinie 17:30 odbędzie się zebranie podsumowujące I semestr dla rodziców uczniów klas gimnazjalnych i licealnych.

 

Uwaga!

W piątek nie odbędzie się zebranie klasy 2F, o terminie zebrania wychowawca poinformuje rodziców oraz uczniów w przyszłym tygodniu.

 

UWAGA!

W dniu zebrania ilość miejsc parkingowych będzie bardzo ograniczona. Bardzo prosimy Rodziców naszych uczniów o parkowanie samochodów poza terenem szkoły. Zbyt duża ilość pojazdów doprowadzi do zablokowania wyjazdu. Zabronione jest parkowanie na drodze pożarowej oraz trawnikach.

Jolanta Wójtowicz z klasy 3C zakwalifikowała się do etapu ekręgowego 42. Olimpiady Języka Niemieckiego. Gratulujemy i życzymy sukcesów!

Z radością informujemy, że Katarzyna Kaczor (2F), Natalia Dziedzic (3C), Paweł Franczak (3C) i Anna Korębska (2C) zakwalifikowali się do etapu okręgowego Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Uczniom i opiekunom gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.

Miło nam poinformować, że Bartłomiej Wyszyński i Igor Poręba z klasy 3B zakwalifikowali się do  etapu okręgowego Olimpiady Filozoficznej. Gratulujemy!

Wyjątkowo udane okazały się dla naszej młodzieży tegoroczne eliminacje okręgowe Olimpiady Historycznej. Do etapu pisemnego zakwalifikowało się 14 zawodników: Jan Podraza i Patryk Łazuga (IC), Michał Kuźmicz (IIA), Adam Dalczyński (IID), Karol Flis (IIG), Maciej Spuz-Szpos (IIF), Piotr Habza (IIIB) oraz silna reprezentacja klasy IIC w składzie: Mateusz Frydrych, Angelika Gozdal, Ignacy Grabowski, Franciszek Maciuk, Jakub Pietrzak, Mikołaj Piotrowski i Jakub Sałata. Do etapu finałowego (ustnego) dotarło aż 12 osób. W wyniku eliminacji ustnych pięcioro naszych uczniów zostało wytypowanych jako kandydaci Komitetu Okręgowego do eliminacji ogólnopolskich. Są to; Michał Kuźmicz, Mateusz Frydrych, Jan Podraza, Piotr Habza i Adam Dalczyński. O ostatecznej kwalifikacji zadecyduje Komitet Główny Olimpiady Historycznej.

Serdecznie gratulujemy i czekamy na pomyślne rozstrzygnięcie.

Archiwum aktualności

Kalendarium 

Luty 2019
Po Wt Sr Cz Pi So Ni
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28      
Piętnaścioro naszych uczniów uczestniczyło w trójetapowych warsztatach zorganizowanych przez Fundację Teatrikon. Pierwsza część projektu była wizytą w Starym Browarze, a jej efektem i ciągiem dalszym powstanie i obróbka

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.