Witajcie na stronie Biskupiaka!

 

Zapraszamy do korzystania z naszej witryny internetowej.

Mamy nadzieję, że dostępne informacje i materiały pomogą

jak najpełniej zapoznać się z życiem i ofertą naszej szkoły.

 

Aktualności

 

Na Święte Dni Triduum Paschalnego oraz na zbliżające się Święta Zmartwychwstania Chrystusa składamy najlepsze życzenia wszystkim naszym Przyjaciołom i Gościom.

 

Błogosławionych i pełnych pokoju Świąt Wielkanocnych!

Zgodnie ze szkolną tradycją, przed Niedzielą Palmową został rozstrzygnięty konkurs międzyklasowy na palmę wielkanocną. W tym roku pierwsze miejsce zajęła palma klasy 1E, drugie miejsce jury przyznało palmie klasy 2B, a trzecie - klasy 2D. Wyróżnienie Samorządu Uczniowskiego otrzymała klasa 1gA.

Zespół Szkół im. św. Stanisława Kostki „Biskupiak” zaprasza uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w konkursie – grze ulicznej pod honorowym patronatem Prezydenta m. Lublina pana Krzysztofa Żuka: „ Lublin w średniowieczu.” Konkurs odbędzie się w dniu 25 kwietnia 2017 r. w godz. 9 – 14. Rozpoczęcie i zakończenie konkursu będzie miało miejsce w gmachu Biskupiaka przy ulicy ks. Michała Słowikowskiego 6. Pierwsza nagroda dla zwycięskich zespołów uczniowskich w kategorii gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne, to wycieczka do Strasburga, ufundowana przez pana prof. Mirosława Piotrowskiego, posła do Parlamentu Europejskiego.

Miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji Konkursu grono Laureatów obejmuje 53 uczniów z 27 szkół gimnazjalnych z województwa lubelskiego. Pełna lista Laureatów (wyniki bardzo dobre i celujące) jest dostępna w załączniku. (do pobrania: tutaj)

Uroczysta gala, na którą dyrekcja Biskupiaka zaprosiła (zaproszenia zostały już wysłane do szkół) Laureatów wraz z nauczycielami odbędzie się w dniu 26 kwietnia 2017 r. (środa) o godzinie 12.00 w gmachu naszej szkoły.

Z radością informujemy, że Maciej Górka uczeń klasy IIB zajął I miejsce, a Julia Buglińska z klasy IIC oraz Daniel Jarowicz z klasy IB zajęli ex aequo III miejsce w VI Konkursie Wiedzy o Rosji (Język – Kultura – Historia – Realia) organizowanym przez Instytut Filologii Słowiańskiej KUL. Honorowy patronat nad nim objął Dziekan Wydziału Nauk Humanistycznych. Konkurs odbył się 7 kwietnia. Dodatkowo Karol Sawicki z klasy IIE wygrał internetowy quiz na temat podobieństw leksykalnych w językach: polskim, rosyjskim i ukraińskim. Quiz został przeprowadzony również 7 kwietnia na KUL-u w ramach Dnia Ukraińskiego. Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy!

Uczennica Magdalena Wnuk (3D) zakwalifikowała się do finału Olimpiady z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową. Ostatni etap Olimpiady odbędzie się w dniach 22 - 23.04.2017 w Warszawie. Gratulujemy i życzymy powodzenia!

W sobotę 1 kwietnia dwudziestoosobowa grupa uczniów z klas biologiczno–chemicznych uczestniczyła w dwuczęściowych warsztatach prowadzonych w Collegium Anatomicum Uniwersytetu Medycznego. Zajęcia prowadzone były w języku angielskim. W pierwszej części uczniowie mieli możliwość zapoznania się z programem studiów medycznych oraz wzięli udział w warsztatach z zakresu profilaktyki uzależnień (Addictions – Peer Education).

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Dnia Otwartego Liceum. Uczniowie klas trzecich gimnazjum z róznych szkół mogli uczestniczyć w ponad 20 warsztatach przedmiotowych i zajęciach tematycznych, obejrzeć naszą szkołę oraz porozmawiać z tymi, którzy są tu na co dzień. Bardzo dziękujemy gościom za przybycie, a gospodarzom za przygotowanie całości wydarzenia. Zapraszamy do Biskupiaka !

30 marca 2017r. nasza czteroosobowa drużyna uczestniczyła w grze miejskiej "Żołnierze Wyklęci, Żołnierze Niezłomni" organizowanej przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabo Słyszącej w Lublinie. Tegoroczna edycja była poświęcona osobom duchownym związanym z Lubelszczyzną, których biogramy zamieszczone zostały na blogu organizatora konkursu. Nasza drużyna zajęła IV miejsce w konkursie głównym, natomiast III w grze z wykorzystaniem kodów QR. Gratulujemy!

Z przyjemnością informujemy, że w Finale X Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z dziedziny geografii z elementami geologii duży sukces odnieśli uczniowie XXI LO im. św. Stanisława Kostki w Lublinie. Michał Kłębukowski z 2E został laureatem I stopnia. Kacper Zieliński z 2E i Kamil Kudła z 2B zostali finalistami tej olimpiady. Gratulujemy!

Archiwum aktualności

Kalendarium 

Kwiecień 2017
Po Wt Sr Cz Pi So Ni
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Piętnaścioro naszych uczniów uczestniczyło w trójetapowych warsztatach zorganizowanych przez Fundację Teatrikon. Pierwsza część projektu była wizytą w Starym Browarze, a jej efektem i ciągiem dalszym powstanie i obróbka

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.