Gratulujemy serdecznie pierwszycm tegorocznym laureatom i finalistom kuratoryjnych konkursów przedmiotowych i tematycznych oraz ich opiekunom dydaktycznym.

Kolejne sukcesy! Dwie uczennice naszego Gimnazjum - Aleksandra Antoniak z kl. 2gd i Katarzyna Kaczor z kl. 2ga pod opieką nauczyciela biologii p. Marzeny Turek uzyskały tytuł laureata w konkursie ogólnopolskim o  Poleskim Parku Narodowym. Gratulujemy!

W dniach 2 – 4 czerwca 2016 r. odbyły się w Warszawie  krajowe finały konkursu i olimpiady „ Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531 – 1683. Od Obertyna do Wiednia”. 

Miło nam poinformować, że uczeń naszego Gimnazjum odniósł sukcesy. Jakub Szulej uczeń  klasy 1ga zajął 6 miejsce. Jego opiekunem był pan Krzysztof Fiołka. Gratulujemy.

Z wielką radością informujemy, iż po przeprowadzeniu wojewódzkiego etapu konkursu ortograficznego oraz konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty uczniowie naszego Gimnazjum uzyskali aż 52 tytuły laureata! Zaś w wyniku eliminacji końcowych XI Olimpiady Matematycznej dla Gimnazjalistów uczeń klasy 3ga został laureatem. Dodatkowo etap wojewódzki XXI Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531-1683. Od Obertyna do Wiednia" przyniósł zwycięskie laury trzem uczniom naszej szkoły, z których jeden - Jakub Szulej - uczeń kl. 1gd będzie brał udział w eliminacjach centralnych.

Serdecznie gratulujemy zarówno Nauczycielom jak i Uczniom.

Kornel Klamut z klasy 2gd został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego. Od Cedyni do Orszy 972 - 1514" zajmując 7. miejsce. Opiekunem ucznia był p. Aleksander Petkiewicz. Serdecznie gratulujemy.

Katarzyna Krzyżanowska z 2gA i Aleksandra Brzyska z 3gA zostały laureatkami, zaś Aleksandra Antoniak z 1gD - finalistką ogólnopolskiego konkursu wiedzy o Poleskim Parku Narodowym ,,Poleski Park Narodowy - 25 lat działalności", którego finał odbył się 11 czerwca 2015r. w Urszulinie. Uczennice przygotowywała pani Marzena Turek. Serdecznie gratulujemy.

Serdecznie gratulujemy Julii Bernaszuk i Joannie Nużce z klasy 2gD, które zajęły IV miejsce w finale X edycji Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego "Fizyczny Czar Par". Finałowe zmagania z fizyką w teorii i praktyce odbyły się 26 maja 2015r. w Gimnazjum nr 9 w Lublinie. Uczennice do konkursu przygotowywała pani Ewelina Leszczyńska.

 

W sobotę 30 maja zespół Cordis w składzie: Natalia Jaszek, Karolina Broniek, Ania Kędzierska, Karolina Ważna, Natalia Marko, Bernadetta Żmuda, Agata Zielińśka, Kasia Krzyżanowska, Agata Borsuk i Julia Samek, wygrał XX Jubileuszowy Festiwal Pieśni Maryjnej Ave-Maria organizowany przez Parafię pw. Macierzyństwa N.M.P. w Garbowie. Gratulujemy!

Dorota Smalec z 2gd, Magdalena Nóżka i Magdalena Szwed z 3gd oraz Monika Gdula z 1E zdobyły wyróżnienia w III Międzyszkolnym Konkursie " Las maravillas de España" organizowanym przez IX Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Lublinie. Uczennice przygotowały p. Anna Mizeracka i p. Joanna Śliwińska. Serdecznie gratulujemy!

W tym roku odbył się już XI Wojewódzki Konkurs Literacki. Tym razem tematem przewodnim było hasło „Wolność – swoboda czy zobowiązanie”. Miło nam przekazać, że w kategorii szkoł gimnazjalnych Maria Kozak z kl. II ga zdobyła I miejsce, Julia Pawłowska z I gd III miejsce, a Paulina Pluta z II gb otrzymała wyróżnienie. Gratulujemy serdecznie!

Dnia 18 kwietnia w parafii pw. św.  Urszuli Ledóchowskiej odbył się Konkurs Piosenki Religijnej "Święty to przyjaciel", który polegał na wykonaniu utworów z wykorzystaniem myśli patronki parafii. Zespół "Cordis" (nieoficjalnie znane jako "Kulawe Łanie"), w skład którego wchodzą głównie dziewczęta z klasy 2ga i 2gb, zdobył I miejsce w kategorii zespołów starszych oraz Grand Prix, czyli nagrodę główną festiwalu. Dziewczyny wystąpiły z własnym repertuarem, prezentując dwie autorskie piosenki, które przygotowały pod opieką p. Łukasza Jemioły. 

Po ogłoszeniu wyników XX edycji Konkursu Historycznego " Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514 od Cedynii do Orszy" na etapie wojewódzkim wśród nagrodzonych znaleźli się również nasi uczniowie. A oto oni: tytuł laureata zdobyli: Kornel Klamut, Bartosz Gardziel, Piotr Habza, Adam Ryl, a tytuł finalisty Przemysław Gosik. Jednocześnie do zawodów na etapie centralnym zakwalifikował się Kornel Klamut. Wszystkim nagrodzonym i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy i życzymy Kornelowi powodzenia na etapie centralnym!

Serdecznie gratulujemy uczniowi klasy 2ga Rafałowi Szulcowi wielkiego sukcesu w X Ogólnopolskiej Olimpiadzie Matematycznej dla Gimnazjalistów! Rafał zdobył tytuł laureata, a dodatkowo dzięki temu weźmie udział w obozie naukowym dla młodych matematyków.

Z wielką radością informujemy, iż po przeprowadzeniu wojewódzkiego etapu konkursu ortograficznego oraz konkursów przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty uczniowie naszego Gimnazjum uzyskali aż 58 tytułów laureata! Serdecznie gratulujemy zarówno Nauczycielom jak i Uczniom. 

Karolina Ważna, uczennica klasy 2ga, została laureatką a Julia Dąbrowska (1ga) otrzymała wyróżnienie XXXIII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Józefa Czechowicza i ks. Jana Twardowskiego. Gratulujemy!

 Z przyjemnością pragniemy poinformować, że 20 uczniów naszego Gimnazjum zakwalifikowało się do II etapu V Olimpiady Języka Angielskiego dla Gimnazjalistów.

Są to:Jakub Iwaszko (1gA), Joanna Pietraś, Julia Musielak (1gB), Natalia Kusiak, Mikołaj Piotrowski (1gC), Mikołaj Rej, Magdalena Parcheta, Jakub Wyszomirski, Bartosz Jóźwiak (2gA), Michał Bugliński, Aleksandra Stankiewicz (2gC), Michał Gawłowski, Julia Bernaszuk, Antonina Dolecka (2gD), Mikołaj Końko, Amadeusz Bzoma, Rafał Surdyka (3gA), Arkadiusz Bucholc, Julia Buglińska, Michał Kuśmierzak (3gC).

Gratulujemy i życzymy sukcesu w kolejnych etapach!

Cztery osoby z naszego gimnazjum zakwalifikowały się do zawodów II stopnia (półfinał) X Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów (2014/2015): Durda Tomasz, Grochowski Jakub, Nużka Joanna, Szulc Rafał. Zawody te odbędą się 7 marca 2015 roku w Stalowej Woli.

OGÓLNOPOLSKI KONKURS WIEDZY O POLESKIM PARKU NARODOWYM DLA UCZNIÓW GIMNAZJUM I SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

,,POLESKI PN- 25 lat działalności”

   Zapraszam uczniów gimnazjum, w szczególności klas III do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Poleskim Parku Narodowym ,,Poleski PN- 25 lat działalności”. Etap szkolny konkursu odbędzie się dnia 23 marca 2015 (poniedziałek) o godzinie 14.45. Zgłoszenia uczniów chętnych do udziału w konkursie przyjmuje nauczyciel biologii Marzena Turek do dnia 18 marca 2015. Regulamin konkursu znajdziesz tu.

Do etapu wojewódzkiego XX edycji Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 972-1514 od Cedyni do Orszy" komisja konkursowa zakwalifikowała pięciu uczniów Biskupiaka. Gratulujemy i życzymy sukcesów na kolejnym szczeblu!

Po przeprowadzeniu etapu okręgowego kuratoryjnych konkursów przedmiotowych do etapu wojewódzkiego w 12 konkursach zakwalifikowało się 50 uczniów naszego Gimnazjum zajmując 73 miejsca. Nauczycielom i uczniom gratulujemy!

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.