Tematy prac realizowanych w ramach Projektu Edukacyjnego:

Rok szkolny 2015/2016 - Klasa 2gD

 

 • Fizyka „Czy możliwy jest dzień bez fizyki?”


  Realizując projekt edukacyjny, spotykaliśmy się po lekcjach i wykonywaliśmy doświadczenia, które potem prezentowaliśmy na Dniu Otwartych Drzwi naszej szkoły.

  Uświadomiło to nam i osobom, które widziały nasze pokazy, że codziennie mamy do czynienia ze zjawiskami fizycznymi oraz poszerzyło naszą wiedzę.

  Dzień bez fizyki jest niemożliwy, bo jest to nauka, opisująca przyrodę, której każdy z nas jest częścią, za pomocą swoich praw. 

 • Historia „Dni Historyczne”

  Wydarzenie obejmowało trzy dni i składało się z różnych typów działań: organizacji prelekcji, warsztatów, wykładów, gazetki tematycznej. 

  Zorganizowane zostało spotkanie z pasjonatami historii z grup rekonstrukcyjnych - Stowarzyszenie Chorągiew Zamku w Zawieprzycach, którzy poprowadzili warsztaty z kaligrafii, heraldyki, gier plebejskich XVIIw. ...

  i historyczną przebieralnię.

  W dniu drugim odbył się wykład mgr Wojciecha Drewniaka, historyka i youtubera z portalu „Historia bez cenzury”, który we właściwy sobie nowatorski sposób opowiedział o Józefie Poniatowskim.


  Uczniowie przygotowali również gazetkę tematyczną poświeconą husarii i Sarmacji, na której znalazły się ważne fakty związane z tą tematyką. 

 • J. hiszpański „W jaki sposób Hiszpania zachęca do nauki języka?”

  Dnia 9 kwietnia 2016r. w naszej szkole odbyły się Dni Otwarte dla Gimnazjum.