Tematy prac realizowanych w ramach Projektu Edukacyjnego:

Rok szkolny 2016/2017 - Klasa 2gA

 

  • Jak uczyć się języków obcych w działaniu ? Przewodnik filmowy po Lublinie

Tematem naszego projektu edukacyjnego był film w języku niemieckim, oprowadzający po ciekawych zakątkach w Lublinie. Naszą uwagę skupiłyśmy głównie na Zamku Lubelskim, Archikatedrze św. Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty, Krakowskim Przedmieściu oraz Tarasach Zamkowych. Następny etap naszej prezentacji to quiz o Niemczech. Dotyczył on podstawowych informacji o administracji państwa, kulturze, obyczajach i polityce. Projekt edukacyjny kształtował naszą wiedzę zarówno w zakresie informacji o organizacji niemieckiego państwa jak i jego  języka ojczystego.

 

 

  

  • Co się zmieniło w Lublinie w ciągu ostatnich pięciu lat?

 

W piątek 19. maja 2017, na lekcji geografii w kl. 2gA, miało miejsce podsumowanie i prezentacja projektu edukacyjnego z geografii. Tematem przewodnim projektu było pytanie: „Co zmieniło się w Lublinie w ciągu ostatnich pięciu lat?”. Uczniowie klasy 2gA przedstawili, przygotowane w oparciu o bogaty: materiał zebrany w różnych instytucjach,  referaty i prezentacje na temat: Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, kompleksu basenów „Aqua Lublin”, Teatru Starego, stadionu „Arena Lublin”, Portu Lotniczego Lublin oraz obwodnicy drogowej Lublina. Poniżej dokumentujące to wydarzenie zdjęcia.

           

  

  • Fizyka w życiu codziennym

Tegoroczny projekt z fizyki został podzielony na dwie części.
Pierwsza skupiała się na zjawiskach, które nas otaczają takie jak burze czy śnieg.
Druga część opisywała najnowsze odkrycia fizyczne dokonywane w CERNie i nie tylko. Czy posłowie powinni posiadać immunitet?

 

Projekt realizowały uczennice z klasy 2gA: Karolina Stachyra, Julia Wójcik, Aleksandra Michoń, Maria Jelonek.

Celem było uświadomienie roli immunitetu w pracy posła i zrozumienie przyczyn dla których wprowadzono immunitet. Projekt zakończył się prezentacją multimedialna na lekcji WOS-u.

    

  

 

 

Do góry

 

 

 

 

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.