Tematy prac realizowanych w ramach Projektu Edukacyjnego:

Rok szkolny 2016/2017 - Klasa 2gD

 

 Jak propagować turystykę rowerową w mojej okolicy?

Dnia 19 maja  w ramach realizacji projektu edukacyjnego dla klasy 2gD wybraliśmy się na rajd rowerowy w okolice Zalewu Zemborzyckiego. Trasa rajdu przebiegała przez urozmaicone terenowo lasy Zemborzyc. Zabawa była przednia. Następnie mieliśmy wyruszyć na rejs naszą biskupiacką żaglówką. Z powodu doskwierającego głodu część z nas zaczęła piec kiełbaski, a część przygotowywała jacht do podróży. Kiedy najedliśmy się jak nigdy, mogliśmy wyruszyć wreszcie w drogę. Chociaż na początku byliśmy przerażeni bujaniem się stateczku, szybko wczuliśmy się w role, które powierzył nam pan Tomek. Zmęczeni i spaleni słońcem, ale uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły. To była wspaniała przygoda. Warto było wybrać wf.

 

Punktem programu były zajęcia na łodzi żaglowej gdzie zapoznaliśmy się z zasadami żeglarstwa a później została nam tylko praktyka, spotkanie zostało podsumowane grillem.

 

 

Na swój postój wybraliśmy najładniejsze miejsce nad Zalewem.

 

 

Trasa rowerowa nad rzeką Ciemięgą.

 

 

park linowy był miejscem gdzie uczniowie mogli sprawdzić się na wspinaczce.

 

  Hiszpania bez kultury, kultura bez Hiszpanii?

W projekcie wzięły udział uczennice kl. II gd: Kinga Kuranc, Weronika Mazur, Zuzanna Małysza, Oliwia Szałachwij, Dorota Łukasik oraz Julia Dziduch pod kierunkiem nauczyciela języka hiszpańskiego Pani Joanny Śliwińskiej.

Celem projektu było poznanie kultury Hiszpanii, wybranie najważniejszych obiektów, które charakteryzują poszczególne regiony tego kraju oraz ćwiczenie umiejętności pracy w grupie.

Prace nad projektem trwały od marca do maja 2017r.

Podczas pierwszego spotkania grupy wybrano temat oraz przydzielono konkretne regiony poszczególnym osobom. W trakcie prac zespołu narysowano mapę oraz rozpoczęły się poszukiwania informacji. Wybrano najciekawsze i najbardziej wartościowe fakty, aby użyć ich podczas przygotowywania projektu.

Podczas końcowych spotkań dopracowano plakat.

Projekt zakończono prezentacją oraz omówieniem plakatu na forum klasy II gd podczas zajęć z wychowawcą klasy. Plakat można oglądać na tablicy szkolnego korytarza.

       

 

    

  Jak zorganizować pokaz dla dzieci z Przedszkola św. Józefa w pracowni biologicznej?

Uczniowie zorganizowali w pracowni biologicznej pokaz dla dzieci z Przedszkola św. Józefa podczas którego dzieci mogły zobaczyć:

*okazy zwierząt zgromadzone w pracowni biologicznej

*wykonać zwierzęce orgiami

*obserwować okazy gadów i pająków z kolekcji naszego ucznia

*wykonywać proste obserwacje biologiczne

            

 
 

  Do góry

 

 

 

 

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.