Tematy prac realizowanych w ramach Projektu Edukacyjnego:

Rok szkolny 2017/2018 - Klasa 2gB

 

 

 

Co warto wiedzieć o Dniu Świętego Patryka?

 

Nasz projekt miał na celu organizację Dnia Świętego Patryka w naszej szkole. Oznacz to: przygotowanie dekoracji i plakatu zachęcającego do zielonego ubioru. W klasie 2gb przedstawiona została także prezentacja na temat tego święta oraz przygotowany do niej quiz.

 
Skład grupy:
Antoni Lewocki
Martyna Kochalska
Dominik Włodarczyk
Zuzanna Wieczorek 
 


 >Czy Polacy są konformistami ?

Projekt polegał na przeprowadzeniu ankiety i nagraniu filmu (eksperyment społeczny) w szkole. Prezentacja miała miejsce na lekcji WOS-u.

W projekcie brały udział nastepujące osoby:

Anna Profeta, Klaudia Salamandra, Laura Piaseczna, Julia Karolak, Joanna Giżewska, Igor Pachciński

  

Jak zorganizować święto książki?

„Kto czyta książki, żyje podwójnie”. Słowa Umberto Eco towarzyszyły nam przez cały dzień 23 IV. Obchodziliśmy wtedy Narodowy Dzień Książki. Z tej okazji grupa dziewcząt z klasy 2gb realizująca projekt edukacyjny z języka polskiego postanowiła uczcić to święta w dość oryginalny sposób. Tego ranka do naszej szkoły przybyło kilka dziwnych, niecodziennie wyglądających istot. Pilni uczniowie czytający lektury zdołali rozpoznać w nich postacie ze znanych książek, które opuściły własne opowieści na jeden dzień i odwiedziły Biskupiak. Wśród nich był m.in. zagubiony Mały Książę, przepiękny duch pasterki Zosieńki, a nawet przerażająca Meduza. Wszyscy ci bohaterowie podchodzili na przerwach do gimnazjalistów oraz licealistów i zachęcali do czytania książek kolorowymi ulotkami. Wszystkie wątpliwości dotyczące historii postaci z „Balladyny”, „Dziadów” lub „Zemsty” zostały szybko rozwiane dzięki naszym gościom. Przy sali 323 pojawiła się również gazetka – jak pewnie już się przekonano – inna niż wszystkie. Swoim wyglądem zachęca wielu zapracowanych uczniów do przypomnienia sobie fabuły swoich ulubionych lektur dzięki ekranizacjom. Wystawa fotografii i plakatów będzie jeszcze dostępna przez jakiś czas. Impreza odbywała się pod czujnym okiem pani Joanny Wójtowicz.

 

  

 Fizyka w życiu codziennym

Poprzez stworzenie tej strony internetowej chcieliśmy pokazać, jak za pomocą prostych, a niekiedy efektownych doświadczeń można choć trochę poznać świat fizyki, która zawsze nas otacza.

link do Projektu Edukacyjnego

 Jak zapobiec zaniszczeniu powietrza? 

Projekt edukacyjny z chemii dotyczył zanieczyszczeń powietrza. Uczniowie wykonali ulotki przedstawiające przyczyny i sposoby zapobiegania kwaśnym deszczom, smogowi oraz efektowi cieplarnianemu. Zorganizowano konkurs dla uczniów gimnazjum. Chętni mieli za zadanie wykonać plakat dotyczący jednego ze zjawisk. Z prac konkursowych powstała gazetka na tablicach szkolnych, a na zwycięzców czekały nagrody w postaci książek. Sprawnie i w przyjemnej atmosferze uczniowie dowiedzieli się nowych informacji odnośnie zagrożeń naszej planety. Z przyjemnością przekazali tę wiedzę pozostałym uczniom szkoły.


 

Tajemnicza liczba Pi.

Grupa uczniów klasy 2gc we współpracy z grupą uczniów klasą 2gb przygotowała obchody święta liczby Pi w naszej szkole. 

link do facebooka

link do strony szkoły

 

Do góry

 

 

 

 

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.