Tematy prac realizowanych w ramach Projektu Edukacyjnego:

Rok szkolny 2017/2018 - Klasa 2gC

 

 

Czy Lublinianie znają kulturę rosyjską?

 

Celem projektu było sprawdzenie wiedzy lublinian na temat kultury rosyjskiej (symboli narodowych, zabytków Moskwy, typowych pamiątek, położenia geograficznego Rosji, kuchni rosyjskiej i twórców kultury). Sześcioro uczniów tworzących grupę projektową zostało podzielonych w pary i każda dostała zadania do wykonania. Jedni przygotowali pytania do ankiety ulicznej, inni przeprowadzili ankietę wśród mieszkańców Lublina, a jeszcze inni opracowali jej wyniki. W ten sposób powstał „odcinek” teleturnieju „Familiada”. Na lekcji podsumowującej projekt pozostali uczniowie klasy 2gc wzięli w nim udział, odpowiadając na te same pytania, co ankietowani lublinianie. Dodatkowo uczestnicy grupy projektowej przygotowali krótkie informacje o miejscach w Lublinie związanych z kulturą rosyjską. Ostatnim akcentem podsumowania projektu była degustacja najpopularniejszych dań kuchni rosyjskiej czyli blinów z konfiturą i pielmieni (pierożków z mięsem).

 

 

 

 

  

        Co warto wiedzieć o Dniu Świętego Patryka?

Uczniowie przygotowali gazetkę ze zdjęciami i najważniejszymi informacjami na temat Dnia Świętego Patryka. W trakcie prezentacji multimedialnej uczniowie klasy 2gc mogli dowiedzieć się czegoś na temat życia świętego Patryka oraz obchodów tego dnia. Następnie odbył się quiz przygotowany na podstawie informacji przedstawionych w prezentacji.

 

    

  

Jak walczyło rycerstwo?

 W ostatnim czasie grupa uczniów z klasy 2gc w składzie: Natalia Wąsik, Maria Dąbrowska, Zofia Koźlicka, Mateusz Sroka, Jan Pędowski i Daniel Konasiuk realizowała projekt edukacyjny z historii pod przewodnictwem Pana Krzysztofa Fiołki. Najpierw Janek Pędowski z tatą zaprezentował pokaz walki rycerskiej na szkolnych dniach historycznych. Następnym krokiem było wykonanie gazetki na temat rycerstwa, Na zakończenie projektu został wykonany model rycerza.

 
 

 Gdzie szukać relikwii Krzyża Chrystusa w Lublinie?

Projekt polegał na wizycie w lubelskim klasztorze Dominikanów i spotkaniu z jednym z Ojców. Zadaniem uczniów było uzyskanie informacji na temat wędrówki relikwii Krzyża do Lublina i okoliczności kradzieży ich znacznej części. Do góry

 

 

 

 

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.