Tematy prac realizowanych w ramach Projektu Edukacyjnego:

Rok szkolny 2017/2018 - Klasa 2gD

 Organizujemy w szkole Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

Dzięki współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej uczniowie klasy 2gd zorganizowali 8 listopada w ramach projektu Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Gimnazjaliści przygotowali ulotki z zasadami zdrowego żywienia oraz przepisami na zdrowe potrawy, gazetki tematyczne na korytarzu i pracowni biologicznej oraz drobny poczęstunek na przerwie śniadaniowej w postaci owoców i soków dla uczniów szkoły.

Na podsumowanie uczniowie przygotowali zdrowe i pyszne przekąski dla wszystkich kolegów i koleżanek z klasy

  

Czy wydarzenia w Lublinie maiły wpływ na odzyskanie przez Polskę niepodległości?

Nasza grupa przygotowała prezentację, która dotyczyła wydarzeń, miejsc postaci związanych z lublinem w czasie odzyskiwania przez polskę niepodległości( tekst mówiony + slajdy),quiz w aplikacji kahoot oraz samodzielnie wydrukowane tematyczne ulotki. Ostatecznie quiz nie doszedł do skutku po sprzeciwie P. Petkiewicza.

Całość miała miejsce podczas Dni Historycznych,( 2 dzień) w szkolnej auli i trwała całą godzinę lekcyjną.

  Co bym polecił turyście zagranicznemu do zwiedzenia w Lublinie?

 

Celem projektu było pogłębienie znajomości historii miasta Lublina, poszerzenie wiadomości dotyczących zabytków architektury z różnych okresów, zapoznanie się z nowymi obiektami i inwestycjami powstałymi w naszym mieście. Ważnym zadaniem była też nauka umiejętności zaprezentowania miasta zainteresowanym turystom oraz nauka patriotyzmu lokalnego. Uczniowie zapoznali się z archiwum i opracowaniami Pracowni Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków oraz pracą Wydziału ds. Inwestycji Miejskich w Lublinie. Poza  materiałami z różnych instytucji miasta źródłami wykorzystanymi w opracowaniach były również wywiady z pracownikami tych instytucji.

          Podsumowaniem projektu były prezentacje poszczególnych członków zespołu uczniów przedstawione na lekcji geografii w dniu 23 kwietnia 2018 r.

Zespół uczniów: Mikołaj Bochniak, Antoni Kaisz, Łukasz Madej, Jan Michnar, Sebastian Pergała.

  

  Do góry

 

 

 

 

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.