Witajcie na stronie Biskupiaka!

 

Zapraszamy do korzystania z naszej witryny internetowej.

Mamy nadzieję, że dostępne informacje i materiały pomogą

jak najpełniej zapoznać się z życiem i ofertą naszej szkoły.

 

Aktualności

Zapraszamy uczniów liceum i gimnazjum do wzięcia udziału w konkursie literackim na opowiadanie, esej lub wiersz włączający się w dyskusję o współczesnym patriotyzmie. Wszelkie informacje znajdziecie, klikając na link konkurs. Organizatorzy

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej Samorząd Uczniowski przygotował słodką niespodziankę dla nauczycieli i pracowników szkoły. Życzenia, uczniowskie "Sto lat" i czerwone serduszko były bardzo miłymi wyrazami wdzięczności.

Dokładnie miesiąc przed setną rocznicą odzyskania niepodległości rozpoczynamy cykl debat historycznych. Cztery drużyny, trzy debaty, jeden zwycięzca. Dziś w formule oksfordzkiej debatowały drużyny z klas 1C, 2C i 3C/3gB, spierając się w półfinałach o znaczenie Aktu 5 listopada (Akt 5 listopada był kluczowy na drodze do odzyskania niepodległości) i koncepcji federacyjnej (Koncepcja federacyjna była najlepszym pomysłem na niepodległą Rzeczpospolitą), a w finale – o roli Legionów (Czyn zbrojny Legionów był najważniejszym działaniem Polaków na drodze do niepodległości). Wygrała drużyna z 3C/3gB, a wszystkim gratulujemy znakomitych wystąpień i zapraszamy do kolejnych debat wpisujących się w nasze szkolne obchody niepodległości!

W dniach 5-8 października trzy nasze uczennice, które zostały laureatkami w Międzynarodowym Konkursie Literackim ,,Młodzież pisze wiersze" - Kasia Kałkus, Julia Jurkiewicz i Marta Rachwał - razem z opiekunką, Panią Joanną Stachowską, uczestniczyły w wycieczce do Berlina, podczas której odbyła się uroczysta prezentacja laureatów.

W dniach 26-27 września 2018 r. trzech uczniów klasy 3gC: Mateusz Sroka, Franciszek Stachura, Dominik Garbacz oraz Adam Sygocki z 2C miało okazję reprezentować szkołę w XXIV obradach SDIM, których tematem byli "Posłowie pierwszego Sejmu Niepodległej". Reprezentanci Biskupiaka zagłosowali zgodnie przeciwko zaproponowanej przez sejm uchwale, gdyż jak sami twierdzą "nie uznajemy praktyk parlamentarnych z czasów II RP za godnych pochwały i naśladowania współcześnie". Przed obradami uczniowie wraz ze swoim opiekunem Tomaszem Kurzepą zwiedzali Warszawę, skupiając się na miejscach ważnych dla historii polskiego parlamentaryzmu.

 

Dnia 28 września 2018r zostały przeprowadzone wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Lublin. Po przeliczeniu 584 głosów szkolna Komisja Wyborcza w postaci Samorządu Uczniowskiego ogłosiła następujące wyniki:

Boruń Weronika – 226 głosów

Kasica Lukas- 134 głosów

Sroka Mateusz- 116 głosów.

Przedstawicielem naszego liceum w Młodzieżowej Radzie Miasta Lublin została Weronika Boruń. Gratulujemy Weronice zwycięstwa w wyborach oraz życzymy dalszych sukcesów.

Zabawy integracyjne lubią osoby w każdym wieku. Normalne jest, że na początku roku szkolnego, atmosfera w każdej nowej klasie bywa ''sztywna'', wystarczy jednak kilka godzin integracji, żeby przełamać bariery między kolegami i koleżankami. Mam nadzieję, że wspólnie osiągnęliśmy cel, jakim jest integracja klasy. życzę ''PIERWSZAKOM'' dalszej i owocnej integracji, miłego pobytu w szkole oraz wiele sukcesów w różnych dziedzinach życia.

Agnieszka Lalik- Korzeń.

25 września 2018r. na Jasnej Górze odbyło się XVIII Ogólnopolskie Forum Młodzieży Szkół Katolickich, którego myślą przewodnią były słowa św. Jana Pawła II „Wypełnijmy dokładnie rolę, jaką Bóg powierza każdemu z nas w swoim Kościele”. W spotkaniu uczestniczyła również delegacja naszych uczniów pod opieką ks. Pawła Tomaszewskiego.

18 września 2018 r. obchodziliśmy uroczyście podwójne święto: nasz Dzień Patrona i jubileusz 25-lecia "nowego" Biskupiaka. Tradycyjnie, długim pochodem, przeszliśmy do lubelskiej Archikatedry na uroczystą mszę św. odprawioną przez ks. abp. Stanisława Budzika, w trakcie której nasi pierwszoklasiści licealni złożyli ślubowanie i odebrali legitymacje szkolne. Następnie w szkolnej auli miało miejsce spotkanie z zaproszonymi gośćmi, przedstawicielami władz, lubelskich szkół i organizacji, z którymi współpracujemy, osób, które od lat są związane z nasza szkołą. 

Od 13 września rozpoczął działalność nowy Samorząd Uczniowski. Anna Wasil, Jan Bylina, Maciej Kowalczyk (Liceum) oraz Tomasz Klocek, Marcin Barczak i Martyna Kochalska (Gimnazjum) złożyli ślubowanie podczas szkolnej mszy św. i oficjalnie przejęli samorządowe obowiązki. Bardzo serdecznie życzymy im owocnej działalności.

Archiwum aktualności

Kalendarium 

Październik 2018
Po Wt Sr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.