Witajcie na stronie Biskupiaka!

 

Zapraszamy do korzystania z naszej witryny internetowej.

Mamy nadzieję, że dostępne informacje i materiały pomogą

jak najpełniej zapoznać się z życiem i ofertą naszej szkoły.

 

Aktualności

Do etapu diecezjalnego Konkursu Biblijnego zakwalikowali się: Krystiana Pepłowska 2C, Damian Baiński 2E, Rozalia Kramek 1A. Bardzo serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia!

Magdalenie Kramek (1C) bardzo serdecznie gratulujemy kwalifikacji do etapu ogólnopolskiego  Olimpiady Misyjnej "Znajomości Afryki". Życzymy powodzenia w finale!

W środę 22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. Dzięki współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie przeprowadziliśmy akcję informacyjną, w ramach której uczniowie przygotowali gazetki, plakaty, ulotki i logo związane z wodą. W tym dniu wielu uczniów zamieniło szkolny mundurek na niebieski strój, a najbardziej spragnieni mogli poczęstować się butelką wody.

W czwartek 16 marca 2017 gościliśmy w naszej szkole grupę 25 dzieci z Przedszkola im. św. Józefa w Lublinie. Przedszkolaki brały udział w pokazach przygotowanych przez naszych uczniów w pracowni biologicznej i chemicznej. W pracowni biologicznej dzieci miały okazję obejrzeć węże, pająka, salamandrę i żabę rogatą z hodowli Szymona Bałysa z klasy 2gc oraz posłuchać ciekawych opowieści o tych zwierzętach. Dziewczęta z 2gd przygotowały pokaz zwierzęcego orgiami oraz stanowisko obserwacji okazów zgromadzonych w pracowni.

18 marca w Biskupiaku gościliśmy 466 uczniów klas drugich i trzecich z blisko 60 gimnazjów na dwudziestej pierwszej edycji Konkursu Matematycznego. Zawodnicy zmierzyli się z arkuszem składającym się z 18 zadań, wśród których były zadania testowe z jedną poprawną odpowiedzią, wielokrotnego wyboru oraz zadania otwarte wymagające przedstawienia pełnego toku rozumowania.

Przez dwa miesiące (luty i marzec), raz w tygodniu chętni Rodzice naszych uczniów uczestniczyli  w warsztatach psychoedukacyjnych. Celem warsztatów było wspieranie Rodziców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dorastającą młodzieżą.

Rodzicom życzymy spokoju, wytrwałości i dużo  miłości do swoich pociech.

Z ogramną przyjemnością informujemy, że Joanna Frydrych z kl.2C została laureatką  XXXV Olimpiady Języka Łacińskiego. Bardzo serdecznie gratulujemy!

17 marca był dniem nieco bardziej wiosennym. Z okazji Dnia Świętego Patryka niektórzy uczniowie i nauczyciele ubrali się na zielono, a lekcje języka angielskiego dotyczyły kultury i historii Irlandii.

W dniach 15-16 marca odbyła się kolejna edycja Modelowych Obrad ONZ BisqMUN. Tym razem przedmiotem debaty była wojna w Syrii oraz problem małżeństw dzieci. Dwudniowe obrady zakończyły się odrzuceniem rezolucji SC, do której poprawki nanoszone były niemal w ostatniej chwili, rezolucja HRC została przyjęta. Najlepszymi mówcami zostali wybrani Tomek, Maria i Franek, najlepiej ubraną delegacją - przedstawiciele Watykanu, a najpopularniejszym page'em okazał się być Mateusz. Edycja V przeszła do historii. Zapraszamy za rok.

Miło nam poinformować, że w tegorocznej edycji Olimpiady nasi uczniowie osiągnęli wyjątkowo wysoki wynik, zajmując drużynowo pierwsze miejsce na etapie okręgowym. Ponadto indywidualnie: Dawid Goliszek (II B) i Krzysztof Podstawka (I B) awansowali bezpośrednio do etapu centralnego, który odbędzie się na początku czerwca. Tuż za podium uplasował się trzeci nasz zawodnik Karol Sikora (II D), który jest rezerwowym na wspomniane eliminacje. Bardzo wysoki wynik uzyskała również Ola Kulbaka (II B), która ze względu na udział w zawodach w charakterze dodatkowego rezerwowego nie mogła zostać sklasyfikowana na żadnym z premiowanych miejsc. Serdecznie wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Archiwum aktualności

Kalendarium 

Marzec 2017
Po Wt Sr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

W tym serwisie wykorzystywane są pliki cookies. Stosujemy je w celach zapamiętywania ustawień i zbierania anonimowych danych dla celów statystycznych. Użytkownik ma możliwość samodzielnej zmiany ustawień dotyczących cookies w swojej przeglądarce internetowej.