XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki

160. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego

14 lutego 2023 r.
160. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego

W mroźne lutowe przedpołudnie delegacja Biskupiaka z klasy 1C, dzielnie wspierana z trybun przez całą 1F, mierzyła się w debacie historycznej z przedstawicielami IX LO im. Mikołaja Kopernika w Lublinie. Okazją była wojewódzka konferencja dla uczniów, która odbyła się w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Naszym młodym humanistom w składzie: Ania Chapska, Konrad Krupa i Michał Stadnik przypadła w udziale trudna rola udowodnienia, że „powstanie styczniowe nie miało szans powodzenia”. Ze swojego zadania wywiązali nadspodziewanie dobrze, wygrywając rywalizację decyzją jury.

Uczniowie w ramach całego wydarzenia mieli również okazję wysłuchać ciekawych wykładów okolicznościowych, występu chóru Copernicus oraz spotkać się z grupą rekonstrukcji historycznej, odtwarzającej obóz powstańczy.

Dopełnieniem uroczystości był też quiz internetowy sprawdzający wiedzę z zakresu okoliczności powstania styczniowego, w którym reprezentowała nas drużyna z klasy 1F.

Warto zaznaczyć, że Biskupiak nie po raz pierwszy był współorganizatorem tego podniosłego wydarzenia. Byliśmy obecni już w 2013 roku z okazji jubileuszu 150 lat wybuchu powstania.

Zapraszamy do oglądania zdjęć oraz relacji wideo z uroczystości

https://www.youtube.com/watch?v=jyK0Lmh4-mg&t=30s