XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki

Medyczne Forum Edukacyjne

22 maja 2022 r.
Medyczne Forum Edukacyjne

W piątek 20 maja w Centrum Symulacji Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie odbyła się uroczysta inauguracja Medycznego Forum Edukacyjnego, którego uczestnikiem jest między innymi nasza szkoła.

Medyczne Forum Edukacyjne to inicjatywa Prorektora ds. Kształcenia i Dydaktyki prof. dr hab. Kamila Torres mająca na celu popularyzację nauki oraz zapoznawanie uczniów ze specyfiką studiowania w Uniwersytecie Medycznym w Lublinie. W ramach projektu uczniowie mają możliwość odbywania zajęć na Uczelni oraz korzystania z  nowoczesnych środków dydaktycznych. Uczniowie klasy 2A i 2D uczestniczyli już w zajęciach z anatomii i ratownictwa medycznego.

Podczas dzisiejszego spotkania szkoły uczestniczące w projekcie otrzymały tytuły Ambasadora Uniwersytetu Medycznego. Następnie przedstawiciele szkół zwiedzali Centrum Symulacji ( SOR, salę operacyjną, salę symulacji stomatologicznej). W tym samym czasie 3 osobowe drużyny z 11 szkół uczestniczyły w zawodach z ratownictwa ,,Licealne SimChallenge”. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Anna Podlecka z 2A, Kamila Krasuska z 2D oraz Patrycja Jarska z 3D. Dziewczyny z bardzo dobrym wynikiem (90%) zakończyły eliminacje testowe, ale nie zdołały się zakwalifikować do części praktycznej, do której przechodziły tylko 3 drużyny.

Mamy nadzieję, że przygoda z, jak to nazywają UMLUBem, dla wielu naszych uczniów właśnie się rozpoczyna.