XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki

Na czas zdalnego nauczania…

24 marca 2020 r.

Drodzy Uczniowie Biskupiaka!

W związku z przedłużeniem przez Ministra Edukacji Narodowej zawieszenia zajęć szkolnych do 10 kwietnia od środy 25 marca zostaje wprowadzona obowiązkowa realizacja podstawy programowej w formie zdalnego nauczania. Dodatkowo, do 11 kwietnia, zostają wprowadzone dalsze obostrzenia mające na celu minimalizowanie ryzyka zarażenia się koronawirusem i w zdecydowany sposób ograniczające swobodę przemieszczania się oraz opuszczania naszych domów.

Mam nadzieję, że zarówno wy sami, jak też wasi rodzice, bliscy, a także wasi nauczyciele, wychowawcy i inni pracownicy szkoły, przetrwacie ten niełatwy okres próby w dobrym zdrowiu i wolni od niepokoju. Bardzo dziękuję tym wszystkim, którzy od początku zawieszenia zajęć pozostawali w kontakcie ze swoimi nauczycielami i dobrze wykorzystywali czas na naukę w domu. Proszę was wszystkich, żebyście utrzymywali ten kontakt i regularnie odbierali wiadomości i materiały, które są przesyłane przez dziennik elektroniczny, pocztę szkolną lub inne komunikatory. Mają one wam pomóc w organizacji dalszej nauki. Szczególnie maturzystów proszę o dodatkową mobilizację i wytrwałość w przygotowaniach do matury, z życzeniem, żeby nic nie zakłóciło czekających was egzaminów i planów na przyszłość.

Proszę więc o to, żebyście zebrali w sobie siły do odpowiedzialnej samodzielnej pracy, uzbroili się w cierpliwość i optymizm. Zadbajcie też jednak o należyty czas odpoczynku i regeneracji sił. W tym celu prosiłem waszych nauczycieli, żeby nie obciążali was zbyt obszernymi partiami materiału. Zróbmy wszystko, żeby ten czas zagospodarować w sposób efektywny i wartościowy, a obecne doświadczenie niech pomoże nam docenić to, czego tak często już nie dostrzegaliśmy. Mam nadzieję, że szybciej niż się spodziewamy będziemy mogli ponownie zobaczyć się w szkole…

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i zapewniam o pamięci w codziennej modlitwie.

ks. Grzegorz Strug

dyrektor XXI LO