XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki

Pokaz fontanny multimedialnej na Placu Litewskim

15 września 2023 r.
Pokaz fontanny multimedialnej na Placu Litewskim

12 września 2023 grupa wychowanków Internatu pod opieką p. wychowawczyń obejrzała pokazy fontanny multimedialnej na Placu Litewskim.
We wtorkowy wieczór grupa 16 osób (głównie z I i II klas) wybrała się spacerkiem na Plac Litewski, żeby obejrzeć pokaz fontanny multimedialnej. Tego wieczoru w programie była „Symfonia nauki” przedstawiająca w krótkiej i barwnej formie dokonania lubelskich naukowców i ich wkład w rozwój nauki o zasięgu globalnym. Kolejnym pokazem był „Lublin is youth!” – związany z wyborem Lublina na Europejską Stolice Młodzieży. Ten pokaz jest zachę

tą do aktywności, kreatywności, budowania wspólnoty, działania na rzecz swojego miasta, miejsca.
Pokazy dostarczyły nam wielu wrażeń, zarówno estetycznych – był to niesamowicie piękny widok podświetlonych różnymi kolorami „wybuchów” wody, z bardzo interesującym podkładem muzycznym, jak i duchowych – przekazane w pokazach informacje wzbudzają refleksje, wartość wiedzy jest nieoceniona a młodość ma swoje prawa.
Przepiękny letni jeszcze wieczór na Placu Litewskim był bardzo ciekawie i przyjemnie spędzonym czasem. Aż nie chciało się wracać.