XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki

Sokół w natarciu

12 czerwca 2022 r.
Sokół w natarciu

Nie każda pogoda jest przyjemna, ale na pewno każda jest taktyczna… W pierwszy czerwcowy weekend najlepiej przekonać się o tym mogli członkowie Towarzystwa Gimnastycznego Sokół, podczas szkolenia prowadzonego przez instruktorów z 214 Kompanii Lekkiej Piechoty.

Sobotnie zajęcia rozpoczęły się w strugach deszczu, jednak mimo to Sokoli instruowani przez żołnierzy z zapałem ćwiczyli pokonywanie trudnego terenu i budowanie schronienia w lesie. W nieco wygodniejszych, bo przeprowadzonych na zadaszonej strzelnicy, warunkach odbyły się ćwiczenia z obsługi broni. Tam też uczestnicy doskonalili umiejętności strzeleckie i zapoznawali się z wyposażeniem pododdziałów lekkiej piechoty. Po krótkiej przerwie na obserwację zachodzącego słońca i zjedzenie wojskowej grochówki, na uczestników czekały kolejne wyzwania w postaci działań nocnych z wykorzystaniem sprzętu noktowizyjnego i termowizyjnego wypożyczonego z kompanijnego magazynu. Chętni mogli spróbować  nocnego strzelania z wykorzystaniem wspomnianego sprzętu.

Niedziela również nie należała do lekkich ponieważ już o poranku na uczestników czekało wyzwanie w postaci marszu kondycyjnego po okolicznych miejscowościach oraz ćwiczenia elementów taktyki.

Weekendowe zajęcia były szczególnie owocne dzięki współpracy z 2LBOT.