XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki

Zimowe słońce w Hiszpanii

16 lutego 2024 r.
Zimowe słońce w Hiszpanii

W dniach 3-10 lutego grupa młodzieży z naszej szkoły pod przewodnictwem Małgorzaty Zimnej i Kamila Szczęcha spędziła ferie zimowe w Hiszpanii. Celem podróży była Teneryfa.

W czasie pobytu zobaczyliśmy największy wulkan w Europie, El Teide, zwiedziliśmy stolicę Santa Cruz wraz z historyczną stolicą La Laguna. Wspólnie przemierzyliśmy pasmo gór Anaga i Teno, a w nim malowniczą miejscowość Masca. Atrakcją, która skradła serca uczestników był Loro Park z interaktywnymi pokazami wyczynów fok, orek, delfinów oraz papug. Wielu niezapomnianych wrażeń dostarczył nam Siam Park, jak również, rejs katamaranem, podczas którego zobaczyliśmy delfiny wyłaniające się pośród fal oceanu. A wszystko to mogliśmy podziwiać w palącym słońcu, które ani razu nie przegrało z chmurami.

Zwieńczeniem pobytu był ostatni przystanek podróży, Barcelona, która urzekła nas przepychem oraz artyzmem Antonio Gaudiego. Park Guell oraz Sagrada Familia to prawdziwe arcydzieła, których nie mogło zabraknąć w naszym programie. Ponadto, mogliśmy doglądnąć postępów prac przebudowy stadionu FC Barcelona, który już wkrótce ugości na nowo rozgrywki La Liga.