XXI Liceum Ogólnokształcące im. św. Stanisława Kostki

Życzenia świąteczne

22 grudnia 2020 r.
Życzenia świąteczne

 

 

„A Słowo Ciałem się stało i zamieszkało między nami”

 

Drodzy Uczniowie i Rodzice! Szanowni Przyjaciele Biskupiaka!

Zbliżają się długo wyczekiwane Święta Bożego Narodzenia! W tym roku nabierają one szczególnego wymiaru, bo wpisują się w przeżywanie niełatwego czasu naznaczonego zagrożeniami i napięciami wiążącym się z pandemią, wieloma ograniczeniami codziennego życia i społecznej aktywności. Z pewnością wszyscy doświadczamy szczególnego zmęczenia i niepokoju rodzącego się z niepewności jutra i przesuwającej się w nieokreśloną dal perspektywy powrotu do normalnego życia, do rytmu pracy i wypoczynku, codziennych zajęć i swobodnego funkcjonowania. Do tego niewątpliwie dokłada się zmęczenie zdalną nauką, wieloma godzinami dodatkowo spędzanymi przy ekranie komputera lub smartfona oprócz wysiłku tradycyjnej nauki. Bardzo dziękuję wszystkim Uczniom, którzy w rzetelny sposób podchodzili w tym czasie do swoich obowiązków i współpracowali ze swoimi nauczycielami, korzystając z ich wiedzy, doświadczenia i dyspozycyjności. Dziękuję też Rodzicom, którzy ze zrozumieniem wspomagali Was we wszystkich trudach i niedogodnościach.

Obecna niepewna sytuacja tym bardziej uświadamia nam dar, jakim jest Tajemnica Bożego Narodzenia i przyjście na świat Syna Bożego. To On uświadamia nam wartość Daru Życia i zdrowia, wartość Rodziny i bezpiecznego przebywania z bliskimi, tęsknotę za tymi, których kochamy i cenimy. Pomaga nam też odnajdywać ścieżkę wiary, bez której nasze życie staje się jałowe i bezowocne, naznaczone smutkiem i rozmaitymi lękami.

Z tej okazji chciałbym złożyć Wam i Waszym Rodzinom najserdeczniejsze życzenia: zdrowych i pięknych Świąt! Chociaż zewnętrznie będziemy je przeżywać nadal w oddaleniu i atmosferze ograniczeń, to jednak niech staną się one okazją do życzliwej pamięci o sobie, do odpoczynku i zregenerowania sił, do odkrywania wewnętrznego pokoju i radości płynącej z przebywania z bliskimi i w duchowej jedności ze Świętą Rodziną. Niech nowonarodzone Dziecię wnosi w Wasze życie nową nadzieję i wytrwałe oczekiwanie na wyzwolenie od wszelkiego zła i niebezpieczeństwa; niech Najświętsza Maryja Panna umacnia w Was postawę zawierzenia Bogu i radość z bliskości z Jezusem; niech pomoc i wzór św. Józefa budzi pewność, że wszelkie trudności i doświadczenia są tylko przejściowe, a pomoc Boża jest niezawodna.

Życzę wszystkim spokojnych Świąt Narodzenia Pańskiego oraz błogosławieństwa Bożego na każdy dzień zbliżającego się Nowego Roku 2021!

 

Z nadzieją na spotkanie w Nowym Roku

ks. Grzegorz Strug

dyrektor XXI LO im. św. Stanisława Kostki